Various artists
Album

Охрид Фест 2019 (Фолк Вечер)

Various artists

18 SONGS • 1 STUNDE UND 14 MINUTEN • OCT 02 2019

1
Светот љубов ќе го спаси
04:06
234
Вистина е душо моја
04:16
5
На југ е мојата љубов
03:51
6
Во Охрида сме сега
04:14
7
Охрид свети од убавина
04:22
8
Моето Семејство
03:51
9
Човек оркестар
03:14
10
Нема такви меани
04:50
11
Дар од небото
03:14
12
Во виното е вистината
04:17
13
Во Трпејца под Галичица
03:49
14
Само прошка не барај
04:48
15
Нема заборав
04:15
16
Прости ми среќо прости ми
04:12
17
Лична мома
04:43
18
Бекрија
04:33
℗© Ohrid Fest

0:00